Meditime Česky English
Pavel Vršecký
meditime@meditime.cz
www.meditime.cz
+420 606 586 933
Karlovy Vary
Czech Republic
In the shadowsMadnessMortal DestinyMossambicOxholePromisesSpacezoneTajfun
TOPlist
Kapela
Pavel Vršecký Petr Vršecký Petr Čejka
Pavel Vršecký
kytara, zpěv, skladatel
Chodov
Petr Vršecký
bicí
Oloví
Petr Čejka
basa
Karlovy Vary
O nás
Svým způsobem spojujeme orchestrální a gotickou hudbu s tvrdým rockem a metalem. Používáme rozmanité zvuky od rockových nástrojů až po klasické, mnohdy používané ve vážné hudbě. I když se takto charakterizujeme, nemáme přímo vyhraněný styl a dáváme přednost rozmanitosti. Naše skladby jsou jak klidné a temné, tak i tvrdé a rychlé se spoustou prvků, přechodů a změn.
O Meditime
Slovo vzniklo náhodou. Byl to spíš shluk hlásek, který dobře zněl a snadno se vyslovoval, ale ve skutečnosti nic neznamenal. Napadlo mne při jednom svahilském zpívání. Je to již dávno a možná existuje i nahrávka. Nicméně slovo se mi tak zalíbilo, že jsem jím nakonec pojmenoval i tento hudební počin.

Slovo Meditime neexistuje, ve slovníku jej nenajdete a donedávna nebylo k nalezení ani na internetu, přesto si jeho význam můžete snadno odvodit. Stačí složit dohromady dvě anglická slova meditate a time. Meditate znamená meditovat nebo přemýšlet a time je prostě čas. Z toho už je význam jasný. Kdo však hledá hlubší smysl, nechť se ponoří do našich textů.
Bio
2005
Tento rok se dá označit jako rok zrodu. Pavel Vršecký má již volnější a pohyblivější ruce, začíná tvořit skladby a přemýšlet o realizaci projektu a jeho živé podobě.

2006
Na internetu je zveřejněna první skladba What is after?, která sklízí slušný ohlas. Umísťuje se v horních příčkách hitparády na Metalforever a na prvním místě v jednom měsíčním kole hitparády na KVRM. Pavel stále marně hledá bubeníka a basáka.

2007
Další song Harbinger vypuštěn do éteru. Pavlovi se ozývá bubeník Miroslav Mindo, který má i vlastní zkušebnu a kluci začínají spolu zkoušet první skladby. Ke konci roku se u nás usazuje poslední člen kapely baskytarista Radovan Herout z Nejdku a kapela se konečně rozjíždí.

2008
Tento rok je ve znamení zkoušení a připrav na živé vystoupení. Premiéra se odehraje v říjnu v Chodově a pak ještě následují koncerty v Plzni, Nejdku a Rájci, kde kapela sklízí pozitivní ohlasy i kritiku.

2009
V květnu organizujeme vlastní koncert v Nové Roli na naší aparaturu. Dá se říci, že koncert se na poprvé podařil, dobrý zvuk a přišlo dost lidí. Celý rok se nesl ve víru koncertů a tvorby dalších skladeb, které byly postupně hrány na živo. Získáváme zkušenosti a lépe se poznáváme. V létě Heri z vlastní vůle opouští kapelu a místo něj po dvou měsících nastupuje náš nynější basák Petr Čejka. Heri nějakou dobu ještě vypomáhá a definitivně předává žezlo Petrovi na konci října na koncertě v Nové Roli. Kapela se zavírá do zkušebny a začíná se připravovat na další rok.

2010
Zkoušíme to na Múze v Plzni a dále připravujeme nové skladby. Pavel dává do provozu oficiální webové stránky a organizuje koncert s kytarovou soutěží G1. To sebou neslo složitější organizaci, ale i zajímavou spolupráci s medii a dalšími partnery, kteří se zájmem akci podpořili. Před G1 nás dosti nešťastně opouští bubeník Míra. Navzdory tomu akce dopadne se samplovanýma bicíma v pohodě. Hned poté jeho místo zaujímá můj bratr Petr Vršecký a kapela běží dále.

2011
Pauza

2012
Koncert na Slavnosti květů ve Valeči a s Vilémem Čokem na Stříbrné. Basák Petr Čejka oznamuje odhod v létě

2013
Song Fear of pain uvolněn do éteru. Basák Petr Čejka ještě u nás působí

Užitečné
Meditime - white Meditime - black Meditime - vectors Stage - plan download
88x18
Ikona - bílý podklad
88x18
Ikona - černý podklad
Vektory
Format wmf
Rozestavení a zapojení
na podiu
Nový song and akce

Miniaplikace
Rock.cz MuzikusFajn rock music.czRock radioRockmag.czEgo musikForte soundTV ZápadTV FocusCulture club Nová Role
Designed by Pavel Vršecký     |    copyright © 2010     |      www.meditime.cz